W jaki sposób zorganizować urodziny dla małego dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Doskonałym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli dziecko jest wielbiciel jednej kreskówki lub filmu można zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również gry muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze zapewnić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.