Urozmaicony pobyt we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o niezwykle starej oraz bogatej historii. Na przestrzeni epok znajdował się w granicach kilku państw, by ostatecznie, wraz z końcem drugiej wojny światowej, zostać polskim obszarem. Jest to bardzo lubiana metropolia turystyczna, odwiedzana również przez zagranicznych gości. Co należy zobaczyć w metropolii Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był momentem wzniesienia kilku ciekawych budynków modernistycznych w mieście. Wtenczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych konstrukcji także będą mieli co podziwiać we Wrocławiu, przykłady budowli tego nurtu można znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej oraz Rzeźniczej. Wrocław to również ciekawe kościoły, pochodzące ze Średniowiecza. Są to zazwyczaj ceglane świątynie zachowane w Gotyckiej formie. Turyści preferujący długie, nastrojowe spacery, musza zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miejscowości.

pillen penisvergrößerung

Jednak Wrocław to nie jedynie walory architektoniczne, również osoby pragnące się wspaniale bawić potkają tam interesujące atrakcje. W położonym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, możemy znaleźć liczne puby oraz dyskoteki, umieszczone jeden przy drugim. Także sam Rynek gości sporo punktów gastronomicznych, lecz ceny tam będą trochę wyższe. Na każdym kroku Starego Miasta turyści spotkają interesujące restauracje, serwujące różnorodne potrawy. Stary ratusz miejski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z dziećmi musza wybrać się do lokalnego ogrodu zoologicznego. Dzięki remontom sprzed kilku lat, miejsce owe jest obecnie niezwykle nowoczesne, możemy obserwować tam całkiem dużo różnych gatunków zwierząt. Rozrywka na cały dzień gwarantowana, na terenie ZOO można zjeść także obiad. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. Każdego roku odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaoferowania odwiedzającym pełno interesujących atrakcji.